Jaegersborg Dyrehave: een prachtig natuurgebied voor het spotten van herten

Als er één plek is naast Nieuwenhoven waar je nog dichter bij de hertjes en de reeën komt, dan is het “Jægersborg Dyrehave” ten noorden van de Deense hoofdstad, Kopenhagen.
Jaegersborg Dyrehave
Wil je even ontsnappen van Kopenhagen met haar elektrische fietsen, dure koffies en hipstershops? Dan is Dyrehave een ideale dagtrip om te genieten van de natuur en de frisse Deense lucht. In het 11km² natuurgebied groeien talrijke eiken- en beukenbomen en kan je uren wandelen door de open vlaktes en stukken weiland. De bomen groeien op natuurlijke wijze wat een heel mooi zicht oplevert. Pas wanneer ze een gevaar vormen voor de bezoekers worden ze gekapt.
Dyrehave betekent letterlijk “Deer park” of “hertenpark”. Er leven ongeveer 2000 edel- en damherten dus de kans is groot dat je er onderweg één of meerdere tegenkomt. Daarom kom je tenslotte ook naar hier.
UNESCO werelderfgoed
Sinds juli 2015 wordt Dyrehave erkend als werelderfgoed. Vroeger werd het gebied gebruikt voor de jacht. In het midden van het terrein vind je dan ook het jachtslot of de loge van koning Christian VI. Een mooie plek om confidentiële gesprekken te voeren maar ook om een groot deel van het gebied te kunnen overzien. Een nieuw jachttrofee? Snel gespot.
Nivå Bugt
Je kan er ook voor kiezen om langs het water (Nivå Bugt) terug naar het station te wandelen. Wanneer je aan het jachtslot bent volg je de weg via Google Maps om er te geraken. Hadden wij geluk met een mooie zonsondergang!
Meer liefde voor hertjes
Bereikbaarheid
Dyrehave ligt op ongeveer een half uurtje van Kopenhagen. Je neemt de trein in het centraal station richting Klampenborg. De treinrit duurt 20 minuten waarna je ongeveer 10 minuutjes te voet verder gaat richting de ingang van het park. De inkom is gratis.
Praktisch: Neem een lunchpakket mee want je bent er wel een paar uurtjes zoet. Heb je een fotografisch oog? Vergeet dan ook zeker je telelens niet want daar had ik achteraf wel spijt van. Al mijn foto’s zijn met een standaardlens gemaakt van 17-70mm dus je kan je wel inbeelden hoe dicht de herten durven komen.
Zo.
Ik ga verder op zoek naar onze reeën in Nieuwenhoven bos.
Prachtige foto’s van deze plek…in Middelfart heb je ook zo’n Dyrehave….
Oh dat wist ik niet! Bedankt voor de tip. De volgende keer dat ik in Denemarken kom.. 😉
🙋